Градско такмичење у Првој помоћи

Такмичење из прве помоћи одржано је 30.5.2017. године у организацији Црвеног крста. Нашу школу представљала је екипа од шест чланова и то: Алекса Бошњаковић и Алекса Марјановић из VI1 , Уна Ненадић и Јована Кулашевић из VII5, Михајло Тешовић из VII2 , и Милица Павловић из VII1.

Такмичењу је претходила обука у трајању од два месеца, такође у организацији Црвеног крста, на којој су ученици научили да препознају нека од стања и повреда и да пруже адекватну прву помоћ, али и да негују тимски дух и одговорност у решавању проблемских ситуација.

Само такмичење осмишљено је као дешавање на десетак пунктова, на потезу од стадиона до железничке станице, од којих су неки имали такмичарски, а поједини едукативни или забавни карактер.

Ученици основних школа су на три пункта, пред комисијом, показали и применили научено у препознавању повређених и врста повреда у веома сложеним ситуацијама и пружања прве помоћи.

У конкуренцијиод осам екипа основних школа, наши ученици су освојили шесто место, али су са собом понели многа знања и вештине, као и утиске са дружења које је било лепо осмишљено и одлично изведено.