Ученици наше школе освојили прво место на такмичењу у програмирању мБот робота

У просторијама наше школе  у суботу  27.5.2017.године одржано је такмичење у програмирању мБот робота. На такмичењу су учествовале три такмичарске екипе- из Ужица, Пожеге, Чајетине и Косјерића.

Такмичарска лига под називом КОДиграње се организује у склопу програма Битка за знање, у оквиру ког су до сада 344 школе у Србији добиле по 5 мБот робота уз помоћ којих основци узраста од 5. до 8. разреда у својим школама, уз менторску подршку својих наставника уче основе програмирања и кодирања.

Такмичење се у исто време организује у 18 градова Србије.

Наредна фаза такмичења је финале на коме ће учествовати 30 најбољих екипа из претходно одржаног онлине кола лиге, али и овог физичког кола. Финале ће бити организовано у суботу, 24. јуна у Научно-технолошком парку у Београду, вредне награде за све финалисте обезбедиће компанија Бик, док главне награде за победнике такмичења, прва три места обезбедити компања Вип Мобил.

Програм Битка за знање подржан је од стране неколико десетина компанија, Министарства државне управе и локалне самоуправе, Министарства науке, просвете и технолошког развоја, Министарства трговине, туризма и телекомуникација.

Све основне школе у Србији које желе да се укључе у програм, односно да добију роботе, обуче своје наставнике за коришћење истих и прикључе се лиги, моћи ће да се пријаве на новом конкурсу који ће бити објављен на сајту битказазнање.рс у септембру, почетком наредне школске године.