Еколошка секција

Наше учешће на пројекту

Успостављање  система примарне селекције отпада у 28 основних и средњих школа у Ужицу и Тузли, опширније на   линку

Дани које смо обележавали

Посета Историјском архиву у Ужицу

Дана 17.10. 2010.г. у 13.15 ч, у оквиру планираних активности историјске секције, ученици Прве основне школе су посетили изложбу у Историјском архиву у Ужицу под називом:“ АРХИВСКИ ДОКУМЕНТИ - СВЕДОЦИ ПРОШЛОСТИ (УЖИЦЕ 1862 – 1962)“. Иста је организована од стране ауторке Милеве Милошевић поводом Дана града и 150. годишњице ослобођења Ужица од Турака. Такође је искоришћена  прилика да се ученици упознају са Историјским архивом као установом и његовим значајем за грађане.

Педагог школе Катарина Карановић и наставник историје Никола Бацетић се захваљују ученицима на изванредном одзиву и узорном понашању.

*** Ученици који желе да се подробније упознају са историјском грађом и делатношћу Архива могу посетити сајт:  www.arhivue.org.rs