Историјска секција

Беседа знаменитог ученика наше школе академика Љубомира Симовића која никога не оставља равнодушним

На манифестацији „Песничке ватре златиборске“ академику Љубомиру Симовићу је додељена прва Повеља песничких ватри златиборских.

Комплетан текст његове беседе под називом “ Почнимо од имена Остоје Црепуљаревића“ можете прочитати овде.

Актив наставника историје

БИЛА ЈЕ УЧЕНИЦА ПРВЕ ОСНОВНЕ - ЛЕГЕНДАРНА НАЂА ТЕШИЋ

Нађа Тешић, професорка, писац, револуционарка - међу првима је посетила Кубу, учествовала у револуцији у Паризу 1968, писала против рата у Вијетнаму... У УН је критиковала САД због бомбардовања Србије 1999.

О овој знаменитој Српкињи можете више сазнати из текста који дајемо у прилогу.

Актив наставника историје