• 1skola
  • mask2023

Онлајн пробни завршни испит

Поштовани ученици  и родитељи,

Као и претходних година, Министарство просвете, науке и технолошког развоја планира да спроведе завршни испит на крају основне школе, како би се ученицима обезбедило стицање сертификата о завршеној основној школи и омогућило спровођење законом регулисане процедуре уписа у средње школе. Имајући у виду актелну епидемиолошку ситуацију у земљи и мере које је донела Влада Републике Србије, одлука о времену и начину полагања завршног испита биће донета накнадно, по окончању забране кретања.

Обавештење у целости можете прочитати на линку

Упутство ученицима за приступ платформи и тестирању

На рачунару /лап-топ-у:

1. У прегледник интернета уписати адресу сајта mojaucionica.gov.rs.

2. Када се отвори сајт, ако је на енглеском, у горњем десном углу кликни на планету и изабери српски језик

3. Поред планете је катанац, кликом на њега отвара се прозор за пријаву

4. Унеси корисничко име и лозинку и ако ћеш само ти користити овај сајт онда чекирај опцију –запамти корисничко име

5. Појавиће ти се основни екран учионице у коме имаш упутство за коришћење у видео и пдф формату.

6. Прати временску сатницу о постављању тестова

На телефону:

Потребно је са плеј продавнице  инсталирати апликацију која се зове Moja Učionica –Tesla  EDU, приступити корисничким именом и лозинком, а остало је исто као на рачунару.