• 1skola
  • engleski2023
  • IMG 2219
  • mask2023

УЧЕНИЦА НАШЕ ШКОЛЕ ОСВОЈИЛА ДРУГО МЕСТО У ЕВРОПИ!

Тамара Мићевић, ученица Прве основне школе краља Петра II  је на ЕYОФ (Европском првенству младих) у Грузији освојила 2 медаље за Србију, и то два сребра.

НАПОРНИ РАД СЕ ИСПЛАТИО

Чланица АК Ужице Тамара Мићевић је на ЕYОФ (Европском првенству младих) у Грузији освојила 2 медаље за Србију и то два сребра. У тркама на 3000м са резултатом 9.59,07 је освојила друго место, а и на 1500м, у времену 4.34,35. Тамара је на такмичење отишла веома спремна. Имала је пре трке трећи резултат на 3000м и други на 1500м. Иако је била најмлађа такмичарка, трчала је веома зрело и паметно, иако је имала хендикеп, што није имала помоћ тренера, који није отпутовао са њом на такмичење.

Жељко Челиковић, тренер каже: Све смо учинили да Тамара спремна оде на такмичење. Знао сам да ће се окитити медаљом, само нисам знао којом. Она је само материјализовала напоран рад који је уложила у претходном периоду, али је до успеха дошла захваљујући својим клупским друговима, који су јој помагали на тренинзима. Ана, Александра, Петар, Ацо, Милица су учинили да група у којој Тамара тренира буде доста јака, а самим тим да Тамара што спремнија оде на такмичење. Нисам ни свестан овог великог резултата који је Тамара остварила и она је само показала да је Ужице непресушни расадник талената и само је наставила низ добрих средњопругаша који су потекли из нашег града. Када се слегну утисци направићемо стратегију развоја за даља такмичења, њен спортски развој, где треба и држава Србија и град Ужице да помогну.

-Ученици наше школе последњих година постижу запажене резултате на пољу спорта. Исти је дефинисан у програмским документима као један од стратешких приоритета установе. Последње три године заредом Прва основна осваја прво место на првенству ОСИУРС-а (школске олимпијске игре града Ужица) тј. имали смо најбољи пласман укупно у свим спортовима. Зато у витрини наше школе, видно истакнут, већ три године стоји победнички прелазни пехар. Спортска такмичења су изнедрила велики број талената у разним дисциплинама. Ипак, највећа звезда међу њима је Тамара Мићевић. Она је нашу школу учинила препознатљивом и ван државних граница. Актив наставника историје у Првој основној се месецима бави пројектом „Били су ученици Прве основне школе“. Међу њима су личности којима се поносе како град Ужице тако и читава Србија. У наредном периоду у холу школе, са сликама знаменитих ученика, биће постављена и Тамарина фотографија са кратком биографијом. Поменуто је куриозитет првог реда с обзиром да је  Тамара тек пре месец дана завршила 8. разред!  Запослени и ученици школе са пажњом прате Тамарине резултате као и успехе наших спортиста уопште и поносни су на исте, изјавио је директор Прве основне школе краља Петра Другог Никола Бацетић

Највећи део чланка је преузет из Ужичке недеље