Презентација Монтесори развојни материјали у функцији индивидуализације рада

Ужички центар за права детета је 18. јануара 2018. године, у Монтесори вежбаоници Учитељског факултета у  Ужицу,одржао обуку за 30 учитеља и васпитача на тему „Монтесори развојни материјали у функцији индивидуализације рада“. Монтесори едукаторке, Јелена Жунић-Цицварић и Јелена Симеуновић,   презентовале су метод Марије Монтесори колегама из Прве основне школе краља Петра II и Основне школе „Нада Матић“, из Ужица. Учесницi су сеупозналi са карактеристикама развојних Монтесори материјала: практичних, сензоперцептивних, математичких, језичких и космичких. Упознали су  начине и могућности њихове примене у раду са децом којој је потребна додатна образовна подршка. Очекујемо да ће учитељи и васпитачи у наредном периоду у својим школама организовати радионице израде Монтесори материјала у којима ће им помоћи како деца тако и родитељи.

Обука је део пројекта „Образовање за права детета“, коју спроводи Ужички центар за права детета, уз помоћ Песталоци дечије фондације.