Чланци

НЕДЕЉА ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА

И тако је започела једна веома занимљива недеља у нашој школи...

У холу школе ученици су  написали поруке на тему шта желе,коме су захвални, шта их чини радосним.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Другог дана родитељи су се нашли у улози предавача. Фармацеут Славица Зечевић одржала је предавање на тему "правилна употреба лекова" у одељењу 6-4. Стоматолог Снежана Панић ученицима трећег и првог разреда говорила је о оралној хигијени. Посебно интересовање изазвало је предавање гинеколога Бранке Бацотић "Репродуктивно здравље" намењено ученицама седмог и осмог разреда.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Код наших предшколаца је ове недеље посебно укусно и здраво. Прво су им маме и баке направиле праву здраву гозбу, затим су уживали креирајући воћне декорације и све зачинили лепом приредбом.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Обележен је и Дан здраве ужине. Учествовали су ученици свих узраста. Захваљујући великој ангажованости наставница биологије Јасне и Бранке и подршци наставника физичког Марине и Николе, као иангажованости ученика асистената, реализоване су планиране активности: предавање о здравој храни, хигијени,екологији, значају спорта за здравље. Ученици су вежбали заједно са наставницима, правили сокове од цеђеног воћа који су потом "продавали" и тако сакупљали новац у хуманитарне сврхе.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Још једно предавање за ученике одржали су представници Медицинске школе Јулијана Неранџић, Душица Марјановић, Невена Пиповић и Дамљан Тимотијевић.Са њима је била и професорка Андријана Симеуновић. Тема предавања биле је "Значај хигијене у свакодневном животу. Говорили су не само о хигијени тела, већ и менталној хигијени. Захваљујемо драгим гостима на садржајном и корисном предавању.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Данка Марјановић, нутрициониста, одржала је предавање за ученике другог разреда.

У  ИО Стапари обележава се  НЕДЕЉА ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА

И у ИО Качер обележава се  НЕДЕЉА ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА