Прва основна школа краља Петра II

  • 1skola
  • 300863161 1295476421193306 4572904186483770844 n
  • engleski2023
  • IMG 2219
  • mask2023
Штампа

Окружно такмичење у програмирању робота и дронова

19.3.2024. године

Данас је у ОШ "Стеван Филиповић" Дивци, у оквиру фестивала "Знањем за будућност", одржано окружно такмичење из програмирања "М- бот" робота и дронова.

Наша екипа у саставу: Александра Јездић 6-2, Нађа Радосављевић 6-2, Лена Смиљанић 7-5 и  Сандра Шишић 7-5,   освојила је  друго место у програмирању робота и захвалницу у програмирању дронова

Честитамо ученицима и наставнику Горану Бојовићу

Штампа

Андријаши најбољи у атлетици у граду!!!

На стадиону "Радомир Антић" одржано Општинско првенство у атлетици, и резултати су сјајни.

И ДЕВОЈЧИЦЕ И ДЕЧАЦИ ОСВОЈИЛИ СУ ЕКИПНО ПРВО МЕСТО!

На Окружно првенство, које ће бити одржано 25. 4. 2024. у Бајиној Башти, пласирали су се: Првопласирана мушка и женска екипа у категорији 7. и 8. разред и првопласирани појединци у категорији 5. и 6. разред – Калина Босић (скок увис) и Вукашин Арсенијевић (600 m). Све честитке за наставницу: Кристину Ђорђевић Љубичић!!!

Још једном, БРАВО децо!!!

 
Штампа

Општинско такмичење из биологије 2024. године

На општинском такмичењу из биологијеу наши ученици остварили су запажене резултате:
Пети разред:
Лазар Новаковић, прво место
Лара Ђорђевић, друго место
Сава Станковић, друго место
Алекса Бућић, треће место
Дуња Ковачевић, треће место
Софијана Милосављевић, треће место
Шести разред:
Делић Давид, треће место
Виктор Стешевић, треће место
Осми разред:
Јелена Ђорђевић, треће место
Милица Гавриловић, треће место
Теодора Север, треће место
Валентина Панић, треће место
Мина Зечевић, треће место
Честитамо ученицима и њиховим наставницама Јасни Радосављевић и Бранки Кремић!
Штампа

Општинско такмичење из хемије 2024. године

На Општинском такмичењу из хемије Андријаши су били одлични са освојених 10 награда!

7.разред

Дамјан Ћук 7-5 - прво место

Александар Шнајдер 7-5 -друго место

Маша Старчевић 7-3 -друго место

Сара Даниловић 7-1 треће место

Лена Смиљанић 7-5 треће место

8. разред

Николина Калабић 8-2 прво место

Маја Тодоровић 8-5 друго место

Теодора Север 8-5  друго место

Милица Божовић 8-2 треће место

Јелена Ђорђевић 8-1 треће место

Честитамо ученицима и њиховим наставницама Катарини Савић и Светлани Буквић!

Штампа

Пласман на државно такмичење из информатике и рачунарства

 

 

Маја Тодоровић 8-5 је освојила друго место на окружном такмичењу из програмирања и остварила пласман на државно такмичење.

Треба напоменути да је ово  четврти пут да се пласирала на државно такмичење из програмирања. 

Честитамо Маји и наставници Биљани Бојовић!

Мајо, пуно среће на такмичењу!!!

Штампа

Окружно такмичење из физике 2024. године

Сјајни резултати наших ученика нам долазе и са Oкружног такмичења из физике које је одржано у Пожеги!
шести разред
Аница Јевтовић - треће место
Михаило Филиповић - треће место
Николина Петровић - похвала
седми разред.
Лена Смиљанић - прво место
Маша Старчевић - друго место
Сандра Шишић - друго место
Дамјан Ћук - треће место
Александар Шнајдер - похвала
осми разред
Маја Тодоровић - прво место
Браво децо!!!
Поносне наставнице Маријана Станковић, Ана Пантелић и Јасминка Менђан Павловић
Штампа

Окружно такмичењe из енглеског језика 2024. године

Са данашњег Окружног такмичења из енглеског језика наши ученици доносе чак 6 диплома!

осми разред :

Теодора Север 8-5 - друго место

Анастасија Филиповић 8-2 - друго место

Ања Дробац 8-2 - друго место

седми разред :

Новак Милић 7-4 - прво место

Страхиња Јанковић 7-4 - друго место

Лена Смиљанић 7-5 - треће место

Хвала што представљате нашу школу на најлепши начин! Велико браво за све ученике и њихове наставнице Јелену Максимовић и Емину Јеремић Мићовић!

Штампа

Општинско такмичење из географије 2024. године

Данас је одржано Општинско такмичење из географије и опет имамо прилику да похвалимо наше ученике:

Дамјан Ћук VII-5 прво место

Смиљанић Лена VII-5 треће место

Танасковић Кристина VII-4 треће место

Ћалдовић Виктор VII-4 треће место

Кнежевић Милош VIII-4 треће место

Честитамо ученицима и колегиници Стевки Жунић на постигнутом успеху!

Штампа

Пласман три наша ученика на републички ниво Националне географске олимпијаде

 

У Београду је 3.3.2024. године одржан  регионални ниво Националне географске олимпијаде.

Дамјан Ћук је освојио прво место, Лена Смиљанић и Александар Шнајдер друго  место.

Све троје ученика је остварило пласман на републички ниво такмичења.

Честитамо ученицима и њиховој наставници Стевки Жунић!