Светско првентсво у едукативној роботици у Шангају

ПРВИ ДАН ТАКМИЧЕЊА ОСВОЈЕНА НАГРАДА ЗА ИЗВАНРЕДАН ДОПРИНОС-ОРГИНАЛАН НАСТУП.

Захваљујући Фондацији "Заједно за младе" проф. Данице Грујичић. наши ученици:Драгица  Гавриловић 83, Андреј Стевановић 62 и Лука Мајкић 62  у пратњи наставника информатике и рачунарстава Горана Бојовића, кренули су на Светско такмичење у едукативној роботици, које се одржава у Шангају. Многи медији  објавили су вести везане за овај догађај:

UŽIČKA REPUBLIKA PRESS

KURIR

ВЕСТИ

UŽICE MEDIA

Radio Luna

,, Илуструј сам свој речник науке”

10.12.2019. год.

у просторијама Научног клуба РЦУ у оквиру пројекта,, Илуструј сам свој речник науке” у сарадњи са Центром за промоцију науке, ученици VII₄ наше школе присуствовали су једној радионици .Ученици су на великим паноима правили илустроване речнике математике и физике,израђивали тродимензионалне геометријске објекте, решавали разне логичке задатке и математичке мозгалице и цртали биографије великана математике и физике.Сва решења ученици су представљали на паноу на што креативнији начин. Након ових активности дискутовало се о повезаности ове две природне науке и одговарало се на питање да ли ове две науке могу да опстану самостално.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Фестивал науке "Разоткривање"

5.12.2019. год.

Ученици наше школе: Урош Бурлић, Војин Маринковић, Игор Тејић, Матеја Међедовић и Марко Радивојевић, са наставницама Весном Димитријевић и Бранком Кремић посетили су тринаести по реду Фестивал науке „ Разоткривање “  у Београду. Фестивал је одржан на Београдском сајму, где су ученици имали прилику да разгледају поставке различитих врста експеримената, модела и апаратура, које су приредили: Београдски универзитет, ученици школа из целе Србије и Београда. Могли су да виде како види човек, а како пас, како се може преко мобилног телефона закључати кућа, а преко компјутера измерити пулс, како стрес делује на тело човека, да измере капацитет плућа, помилују живог питона, решавају различите мозгалице и изводе једноставне експерименте из физике, упознају принцип рада 3Д штампача...Био је то један леп дан у пријатном друштву.

Награда на конкурсу ”Нацртај, обоји и освоји!”

Више од 60.000 првака и предшколаца из целе Србије учествовало је на конкурсу на овогодишњем дечијем ликовном конкурсу ”Нацртај, обоји и освоји!”, на тему ”Моја идеална соба” који је организовала компанија Форма Идеале током септембра.

Наша Андреа Јездић, ученица I2,  освојила је на поменутом конкурсу, трећу награду.

Јавна набавка бр. 2/2019 – извођење наставе у природи, екскурзија и излета

НЕДЕЉА ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА

И тако је започела једна веома занимљива недеља у нашој школи...

800 ГОДИНА АУТОКЕФАЛНОСТИ СРПСКЕ ПРВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

Поводом јубилеја наши ученици су посетили манастир Рачу. У повратку су  обишли спомен комплекс Кадињача.

Атлетика Окружно првенство

24.10.2019. год

На Окружном првенству у атлетици, које је одржано у Бајиној Башти наши ученици остварили су одличне резултате: Славица Богдановић друго место у трци на 600 м, Милош Поповић за друго место у трци на 300 м, Катарина Старчевић у трци на 300 м.

Честитамо!!!